*KÜBA 3D* * D A N S, D E V R İ M V E D E N İ Z *

KÜBA
3D (Dans - Devrim - Deniz) 
24 Kasım – 02 Aralık 2013 8 gece | 9 gün

 

HAVANA 3 - TRINIDAD 2 - VARADERO 2

PROGRAM

1. Gün 24 Kasım 2013 Pazar İSTANBUL – PARIS - HAVANA

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde Küba seyahatinize neşe katmak için özel uğurlamayla Guantanamera International Tour Operatör’ün Kübalı operasyon ekibi ile buluşma ve 15 yıldan beri Türkiye yaşayan Kübalı Müsizyen aynı zamandada Tur liderimiz Andres Deniz Can ile ilk tanışmanız olacak. Saat 04.00’te 7 no’lu Kontuarda Guantanamera’ya katıldıktan sonra seyahatinizin geri kalan kısmında keyifinize bakacaksınız. Air France Havayollarının AF 1391 tarifeli seferi ile Paris’e hareket. Paris’e geldiğinde saatlerinizi 1 saat geri almayı unutmayınız. Bekleme Süresi : 1 saat 35 dakikadır. Ardından Air France Havayollarının AF940 tarifeli seferi ile Havana’ya hareket. Jose Martı Havaalanında Havana’ya varış. Saatlerinizi tekrar 6 saat geri almayı unutmayın. Ardından şehir merkezinde bulunan 4* Occidental Miramar‘ye transfer. Canlı müzik eşliğinde ikram edilecek Hoşgeldin kokteyli sırasında giriş işlemlerini hızlıca tamamlayarak akşam yemeğine geçilecektir. Konaklama.

2. Gün 25 Kasım 2013 Pazartesi HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00’da Havana Şehir turuna çıkılacak. HAVANA şehri, ilk verilen San Cristobal de La Habana’dan dört asır önce 1519 yılında almış ve İspanyollar tarafından kurulmuştur. Tur Modern Havana’dan başlayacak, Miramar bölgesi, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado bölgesinden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na ilerlenecek. Kolonyal mimari tarzı meydanlar ve binaların karşınıza çıkacağı Eski Havana’da Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli binaları görecek, yürüyerek eski sokakları gezecek. Sömürge döneminden kalma yapıtları, tarihsel anıtları, binlerce konak, şehir planlaması ile birlikte Havana’nın, Antillerin en önemli başkenti olduğunu anlaşılıyor. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar, ünlü yazar Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Tur sırasında La Bodeguita del Medio’da öğlen yemeği yenilecektir, Amerikalı yazarın yaptığı gibi bir Mojito içeceksiniz. Unesco’nun koruma altına aldığı bölgelerden biri olan Eski Kent, tam bir müzik cenneti. Hemen hemen her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlayabilirsiniz. Tarihi, kültürü, ticareti, dinleri ve bunlarla ilgili mekanları, yaşam tarzı olan sosyalizmi ve özellikle sıcakkanlı Küba halkını ve 54 yıldan beri bağımsızlığını koruyan özgür Küba’yı, özelliklede Havana’yı gezi sırasında hissedeceksiniz. Gezilecek yerler arasında; Obispo Caddesi, Atatürk büstü, Rom müzesi vardır. Yağlı boya tabloları ve el işlerini Almacenes San Jose pazarından satın alabilirsiniz Saat 18.00’de cocotaxi ile otele dönüş.

EKSTRA 1 : Akşam yemeğinin ardından isteyenler Dünyaca ünlü Tropicana Show’a katılabilir. Rezervazyon konusunda tercümanızdan yardım alabilirsiniz. 90€ kişi başı SHOW + TRANSFER + İKRAMLAR. (120 CUC)

EKSTRA 2 : Akşam yemeğinin ardından isteyenler Dünyaca ünlü Parisien Show’a (extra) katılabilir. Rezervazyon konusunda tur liderinizden yardım alabilirsiniz. (60 CUC)

3. Gün 26 Kasım 2013 Salı HAVANA – PİNAR DEL RİO – VİNALES - HAVANA

Sabah kahvaltının ardından günün geri kalanında kafilemiz serbestçe Havana sokaklarında gezebilecektir. İsteyenler sabah kahvaltısı ardından saat 08.30′da Pinar del Rio – Vinale Turu’na gidilecek. Puro fabrikasında ünü tüm dünyaya yayılmış Küba Purolarının yerinde nasıl yapıldığını göreceğiz. Donatien Puro Fabrikasına ziyaret edeceğiz. Ardından Vinales kasabasına gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinde muhteşem manzarayı izliyoruz. Saat 13.30′da öğle yemeğimizi tipik bir Küba restaurantını olan Finca San Vicente’de yiyoruz. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş kocaman bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak yerli bir aileye misafirliğe gidiyoruz. Turumuzun ardından otelimize döneceğiz ve akşam otelimizde yemeği yiyoruz.

4. Gün 27 Kasım 2013 Çarşamba HAVANA – SANTA CLARA – CİENFUEGOS

Sabah kahvaltısından sonra check out . Otelden saat 08.30’da Cinfuegos’a transfer. Yol üzerinde Santa Clara Turu yapıyoruz. Tur dahilinde önce kahraman Ernesto Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı, turumuzun heyecanla beklenen kısmı Che Anıt Mezarı ve Müzesi ziyareti sonra da Che’nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindado’ya gidiyoruz. Santa Clara şehrini tam anlamıyla hissedebilmek için merkezinde bulunan Parque Vidal’da kısa bir yürüyüş yapacağız. Tur sırasında öğle yemeği Los Caneyes Restoranda yenilecektir. Ardından Cienfuegos’a devam. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan ikinci şehir Cienfuegos’a varıp şehir Turu yapacağız. Tur sırasında Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayını gezeceğiz. Palacio de Valle’de akşam yemeği yenilecektir. Hotel La Union 3* BB Konaklama.

5. Gün 28 Kasım 2013 Perşembe CİENFUEGOS- TRİNİDAD – CAYO SANTA MARİA

Sabah kahvaltısından sonra çıkış işlemleri yapıp, tam güm Trinidad Turuna gidilecektir. 09.00’da Trinidad Şehir Turuna çıkıyoruz. Öncellikle Trinidad’ın kolonyal UNESCO tarafından koruma altına alınmış şehir merkezi gezilecek. Taşsokaklarında yürürken geçmişe yolculuk yapmış hissi uyandıracak ve kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri, sallanan koltukları ve misafirperver halkı göreceksiniz. Tur sırasında Museo Romantico Trinidad Şehir Müzesi ve Santisima Trinidad Katedrali ziyaret edeceğiz. Canlı müzik eşliğinde Trinidad’a ait Canchanchara’dan tadacak sonra da alışveriş için Alfarero Evi’ne gidip sevdikleriniz için hediyelik eşyalar seçebileceksiniz. Ardından 260 yaşında, 44 metre uzunluğunda ve köle döneminde haberleşme aracı ve ibadete çağrı olarak kullanılan Manaca – Iznaga kulesine ziyaret edeceğiz. Şekerkamışı tarlalarının sahiplerine ait Senyorial Evi, antika “trapiche” ve köle barakalarının harabelerini görebileceğiz buradada öğlen yemeği alınacaktır. Turun ardından Cayo Santa Maria’ya gidiyoruz Melia Cayo Santa Maria 4* AI konaklama. Otelde her şey dahildir. Akşam otelinde Animasyon Şovuna katılabilir sonrada eğlenmeye çıkabilirsiniz.

6. Gün 29 Kasım 2013 Cuma CAYO SANTA MARİA

Santa Clara Şehirinin Kuzeyinde bulunan Jardines del Rey takım adasının en güzel adası, Santa Maria Adasıdır ... Ekosistemleri bozulmamış olan, bembeyaz kumsallara sabip, deniz dalgaları okyanuzdan huzur getiren ve daima yaz plajları yerli faunası ile tanınmıştır.

Sabah kahvaltı sonrası muhteşem kumsalının tadını çıkartmak için serbest gün. Otelde her şey dahildir.

7. Gün 30 Kasım 2013 Cumartesi CAYO SANTA MARİA

Sabah kahvaltı sonrası muhteşem kumsalının tadını çıkartmak için serbest gün. Otelde her şey dahildir.

8. Gün 01 Aralık 2013 Pazar CAYO SANTA MARİA – HAVANA – PARİS

Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş hazırlığı için serbest vakit. Saat 09.00’da odadan çıkış Havana’ya çıkış transfer. Havana’da alışveriş için Almacenes San Jose’de serbest zaman ve öğlen yemeğinde istakoz yiyebilmek için Paladar önerilecek. Saat 17.30’da Jose Marti Havaalanına’na transfer ve saat 21.25’te Air France AF943 tarifeli seferi ile Paris’e hareket.

9. Gün 02 Aralık 2013 Pazartesi PARİS - İSTANBUL

Paris’e varış. Saat 11.15’te Paris’e varış. 8 saat 45 dakika bekleme süresi ardından AF1390 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Geceleme uçaktadır.

Paket Tur Ücreti
Çift kişilik odada kişi başı : 2350 €
Tek kişilik oda farkı : 300 €

Dahil Olan Hizmetler

Programdaki tüm yazılan hizmetleri

DETAYLAR

Dış Hat Uçuşları

 • AF Havayolları ile İstanbul – Havana - İstanbul uçak bileti ve Paris Havaalanı Vergisi

TRANSFERLER

 • Tur Programı boyunca konforlu otobüslerle ulaşım

KONAKLAMA

 • 3 gece Occidental Miramar 4* oda kahvaltı
 • 1 gece Hotel Union 3* oda - kahvaltı
 • 3 gece Melia Cayo Santa Maria 4* herşey dahil

ÖĞLEN YEMEKLER

 • Havana’da La Bodeguita del Medio Restoran
 • Pinar del Rio’da Finca San Vicente
 • Santa Clara’da Los Caneyes Restoran
 • Cienfuegos’ta Palacio de Valle
 • Trinidad’da Manaca - Iznaga

GÜNLÜK TURLARI

 • Havana Şehir Turu ve Almacenes San Jose’de alışveriş turu
 • Pinar del Rio ve Vinales Turu, San Antonio Turu, Tutun Fabrikasına ziyaret
 • Santa Clara Turu ; Tren Blindado Açık Hava Müzesi, Che Guevara Anıt Mezarına ziyaret
 • Trinidad Şehir Turu ve Manaca Iznaga köle kasabasına ziyaret
 • Cienfuegos Turu; Tiyatro Terry ziyaret
 • Yarım gün Almacenes San Jose’de alışveriş turu

TURLİDERLİK

Kübalı Asıstanı ile Andres Deniz Can Liderliğinde

Müze girişleri

Çeşitli ikramlar

Tur Bilgi Notları ve Küba Haritasi

Mecburi Seyahat Sağlık Sigortası


Dahil Olmayan Hizmetler

Gece Turları : Tropicana Show 110 CUC ve Parisien Show 50 CUC

Küba Çıkış vergisi 25 CUC

Kişisel harcamalar, masajlar, otellerde alışverişler ve yemeklerde alınan içecekler ve ekstraları

Atatürk Havaalanında Yurtdışı çıkış harcı 15TL

Yerel Rehber / Şöför verilecek olan bahşişler

Powered by Sigsiu.NET

Merkez Şube:

address C-D-E Vakıflar Çarşısı, İnönü Bulvarı, P.K 885. Lefkoşa
tel 0392 444 66 66   tel 0392 228 73 03
tel 0392 228 73 10   tel 0392 228 73 33
faxx 0392 228 15 85

Gönyeli Şubesi:

address Atatürk Caddesi,
        Çetin Kürşat Apt., Gönyeli
tel 0392 224 04 37
faxx 0392 224 04 38

Girne Şubesi:

address Ziya Rızkı Sok. No:18 Girne
tel 0392 815 22 45
tel 0392 815 54 81
faxx 0392 815 31 64

iata